ASTROLOJİ MAKALELERİ,  SON YAZILAR

Depremlerle İlgili

Yukarıda gördüğünüz harita Türkiye Cumhuriyet’inin doğum haritasıdır.

Haritanın kritik noktaları tetiklendiğinde ülkede kitleleri etkileyecek büyük olaylar yaşanabiliyor.

Kırmızı kalemle işaretlenmiş üçgen büyük tetik mekanizmaları aldığında,tutulma,dolunay,ilkay,ağır gezegen geçişleri gibi zorlayıcı olaylar yaşanabiliyor.Tabi bu üçgenin orta noktaları da önemli.

Derece olarak baktığımızda 11,12,13,14,15,16 dereceler ülke için sıkıntı dereceler olarak ortaya çıkıyor.

Yine bu üçgenin dışında Türkiye’nin 12.evinde 29 derecede bulunan ay halkın sıkıntılı süreçlerinin karmik bir yükle geldiğinin göstergesi.

Haritanın MC noktasında yükselen anka yıldızı ise kadersel çizginin yanıp kül olup küllerinden tekrardan doğmakla ilgili olduğu gösteriyor.Yıldız;hiç sönmez yanıp bitmez yanar küllerinden yeniden doğar diyor.

Ülkemizde olan depremlere baktığımızda genelde kırmızı çizgiyle işaretlenmiş üçgenin aktifleştiğini görüyoruz.

Son zamanda yaşadığımız Kahramanmaraş Depreminde de maalesef aynı sistem aktive oldu.Bu süreci genel olarak inceleyelimm..

Depremden 1 gün önce Aslan burcunun 16 derecesinde bir dolunsy gerçekleşti.Ancak bu dolunay tutulma niteliğinde ağır etkileri olan bir göksel hareketti.

Dolunay duphe sabit yıldızı etkisinde oldu duphe darbeyle gelen deprem gibi doğal afetleri temsil eden sıkıntılı bir sabit yıldızdı.

Bu tutulma Türkiye’nin natal haritasında ki jupiter hattını da tetikledi.Bundan önce marsın türkiyenin natal ayının bulunduğu alanda retro hareketli oldu ve alanı taramayı devam etti.

Dolunay genel diline baktığımızda apeksinde 4 çekirdekli ne yapacağı belli olmayan Uranüs duruyordu ve boğa burcundaydı deprem vurgusu bir kez daha ortaya çıktı.Türkiye haritasıyla dolunayın haritası üstü üste konup etkileşime bakıldığında zorlu olan kırmızı üçgen hattın büyük bir tetik aldığını görüyoruz.

Bu tetik mekanizması ülkenin astrokartografik çizgilerinide direk etkiliyordu.Etki alanının kuvvetli olduğu bölgelerden biri olan Hatay ve civarı illerde malesed büyük bir felaket yaşandı.

Bunun dışında uranyen kadran dediğimiz 90 derecelik chartta ki astreoidlerin vurgularıda maelsef yaşanacak olayın büyük acı ve kayıp getireceğini işaret ediyor.

Bir deprem analizi tabiki sadece bu bilgiler ışığında yapılmıyor.Çok daha fazla detay,mitoloji bilgisi,tarih bilgisi,sabit yıldızı bilgisi,astrokartografi bilgisi gerektiriyor.

Bu yazı temel-orta seviye astroloji öğrencilerine başlangıç kapısı olmak amacıyla yazılmıştır.